Як вибрати гарну горілку: рекомендації від експертів

20.05.2019

Серед фальсифікатів, які найчастіше зустрічаються серед алкогольної продукції, «пальма першості» належить горілці. Досить простий рецепт приготування, неможливість визначення натуральності та виду спирту на смак, затребуваність даної категорії алкоголю споживачами – все це стимулює виробництво неякісного продукту. Співробітники виробничої лабораторії Люботинського заводу «Продтовари», головним напрямком діяльності якого є випуск горілки, відзначають, що гарної горілки належної якості, що відповідає вимогам ГОСТ, на українському ринку значно менше, ніж фальсифікату. Як визначити і де купити якісну горілку? Своїми рекомендаціями з цього приводу поділилися технологи Люботинського заводу «Продтовари», які точно знають, якою має бути гарна горілка.

 

Яка горілка гарна: думка фахівців

За твердженням люботинських горілчаних експертів, якість горілки залежить від:

  • Води – її м'якість, смак, мінеральний склад в значній мірі впливають на кінцевий продукт. Краще, якщо це природна, так звана «жива» вода, наприклад, з артезіанської свердловини.
  • Спирту – вміст у ньому сивушних масел та інших шкідливих домішок визначає м'якість смаку та аромат горілки, а також ступінь її впливу на організм. Найбільш очищеним є зерновий спирт «Люкс» і «Альфа». Якщо на етикетці зазначено щось інше, наприклад, «Екстра» або «Вищої очистки», не спокушайтеся доступною ціною та краще залиште цю горілку на полиці.
  • Технології – багатоступеневе очищення вже давно стало ознакою доброї горілки. Причому це не обмежується використанням піщаних фільтрів та колон з активованим вугіллям. Відмінний ефект дає застосування срібла, платини, сухого молока. Відповідальний виробник алкоголю обов'язково передбачає це при розробці технологічного регламенту.

 

Вибираємо горілку гарної якості

Вирушаючи купувати міцний алкоголь, пам'ятайте про те, що:

  • Ні в якому разі не можна брати горілку на стихійних ринках, лотках або в сумнівних кіосках. Саме ці місця є основними точками збуту фальсифікату.
  • Якісна горілка не може бути надто дешевою, адже в її вартість включено і використані інгредієнти, і складність технології, не кажучи вже про інші націнки.
  • Абсолютна прозорість напою, наявність дозатора, акцизної марки, міцно зафіксованого ковпачка, якісно приклеєної етикетки, на якій вказано склад, дату розливу, термін придатності, обсяг, міцність, виробника та іншу інформацію вказують на якісну горілку.

 

Якщо ви не впевнені, що це якісна горілка і назва торгової марки ні про що вам не говорить, краще візьміть продукцію вже знайомого виробника. На Люботинському заводі «Продтовари» випускається гарна горілка і відгуки споживачів, які високо оцінюють якість напою, є найкращим підтвердженням цього факту.